Opstillet til regionsvalget 2021

Tilbage til kort.

Region Hovedstaden

www:  http://hovedstad.enhedslisten.dk
facebook:  Enhedslisten Region Hovedstaden
Marianne Frederik
Marianne Frederik, Amager
Email: marianne.frederik@mail.dk
Facebook: https://www.facebook.com/Marianne.Frederik.1
Tlf.: 41434517


Emilie Haug Rasch
Emilie Haug Rasch, København NV
Sygeplejerske
Email: ehrasch@gmail.com
Facebook: www.facebook.com/ehrasch
Tlf.: 50579253

Tormod Olsen, København K
Email: tormod.olsen@ft.dk
Tlf.: 30273937

Annie Hagel
Annie Hagel, Gribskov
Journalist, medlem af Hovedstadens Regionsråd
Email: annie.hagel@regionh.dk
Facebook: https://www.facebook.com/search/top?q=Annie%20Hagel
Tlf.: 24622912

Grethe Olivia Nielsson
Grethe Olivia Nielsson, Nørrebro
Læge og kandidat til regionsrådet i Region H
Email: grethe.olivia@gmail.com
Facebook: https://www.facebook.com/gretheolivia
Tlf.: 20656864

Erdogan Mert, Nørrebro
Folkeskole lærer
Email: erdoganmert@hotmail.com
Facebook: https://www.facebook.com/erdogan.mert.52/

Frida Pernille Groth Rasmussen, Amager
Email: fridagroth@gmail.com
Tlf.: 60522090

Helene Forsberg-Madsen, Christianshavn
Programchef
Email: helenefilbert@hotmail.com

Saime Bilen Inanc
Saime Bilen Inanc, Ballerup
Facebook: https://www.facebook.com/saime.bileninanc




Torben Conrad
Torben Conrad, Nørrebro
Specialkonsulent
Email: torben.conrad@gmail.com
Facebook: https://www.facebook.com/ligeret
Tlf.: 28757479

Niclas Fick
Niclas Fick, Bornholm
Email: niclasfick@yahoo.dk
Tlf.: 21511197



Stig Larsen, Albertslund
Email: stig.larsen@enhedslisten-albertslund.dk

Allan Berg Mortensen, Helsingør
Tlf.: 25329596

Trine Henriksen
Trine Henriksen, Gladsaxe
Email: trine.henriksen@get2net.dk
Tlf.: 60631180



Steen Hartmann, København NV
Email: steen@paabjerget18.dk
Facebook: https://www.facebook.com/steenhartmanns
Tlf.: 22559293

Peter la Cour
Peter la Cour, Brøndby Strand
Cand psych, Ph.D.
Email: peterlacour@mail.dk
Hjemmeside: http://www.peterlacour.dk
Tlf.: 21808682

Cecilie Høgh Egmose
Cecilie Høgh Egmose, København NV
Forskningsassistent
Email: bumlehi@gmail.com



Gitte Lohse Åkjær, Farum
Email: gaakjaer@mail.dk

Søren Rasmussen, Helsingør
Email: dinesrasmussen@gmail.com
Tlf.: 41500148

Michael Hemming Nielsen, Gribskov
Tlf.: 22857363

Marianne Dithmer
Marianne Dithmer, Herlev
Email: marianne.dithmer@gmail.com
Facebook: https://www.facebook.com/marianne.dithmer/
Hjemmeside: http://herlev.enhedslisten.dk
Tlf.: 26790432